background

Szczenięta

szczenieta

Szanowni Państwo 

 

Traktujemy Nasze psy z szacunkiem i oczekujemy tego samego od przyszłych właścicieli. Priorytetem jest dla Nas pomysł na psa.

Tollery nie mają dobrych predyspozycji na psy kanapowe lub ozdoby ogródków - to rasa wymagająca sporo pracy, zarówno od właściciela, jak też wszystkich domowników.

Tollery są wybitnie inteligentne i rozwój umysłowy jest dla nich tak samo ważny jak rozwój fizyczny. Dlatego tak ważne dla Nas jest to, aby przyszły właściciel wiedział już teraz czego oczekuje od swojego psa. Istnieje zasadnicza różnica pomiędzy psem rodzinnym a pracującym - idąc dalej tym tropem wybór aktywności życiowej dla naszego psa musi współgrać z jego naturalnymi predyspozycjami do pracy. Dlatego też w wieku ok 6 - 7 tygodnia przeprowadzamy w naszej hodowli profesjonalne testy behawioralne, które mają być wskazówką dla przyszłych opiekunów. Jak i ile z nich wyniesiemy dla nas samych oraz naszych psów zależy już tylko od Nas. 

Istnieje wiele testów temperamentu, które różnią się między sobą punktacją oraz kryteriami oceny szczenięcia. Te, które sa najbardziej popularne oraz, któych używamy w naszej ocenie szczeniąt to : test Volharda i test Campbella. Testy przeprowadza zawsze osoba, która jest obca dla naszych maluszków.

Decydując się na szczenię z naszej hodowli prosimy o kontakt mailowy poprzez, który zostanie przesłany Państwu formularz, który jest gwarantem umieszczenia na liscie osób oczekujących na szczenię.

Ważne! Rezerwacja nie jest gwarantem otrzymania szczenięcia.

W formularzu znajdują się pytania dotyczące oczekiwań wobec maluszka oraz ważnych wg Nas informacji, które będą dla nas pomocne przy wyborze przyszłych właścicieli. Proszę nie traktować tego, jako casting lub formę zaspokojenia naszej ciekawości - staramy się wybrać dla naszych szczeniąt jak najlepsze domy i formularze zgłoszeniowe znacznie ułatwiają nam ten proces. 

Nie ma możliwości " zakupu " szczenięcia w momencie pojawienia się maluszków na świecie oraz bez wcześniejszych odwiedzin w hodowli. Rezerwacje na nasze szczenięta przyjmujemy jeszcze przed planowanym kryciem i tak jest w większości dobrych hodowli. 

 

 

Nie sprzedajemy szczeniąt "na prezenty" oraz do domów z nieustabilizowaną sytuacją życiowo bytową. Przyszłych właścicieli wybieramy bardzo starannie i ze swojej strony dokładamy też wszelkich starań abyście przyjęli Państwo do swoich domów maluszki wyjątkowe i prawidłowo zsocjalizowane. Jesteśmy tez otwarci na wszelkie pytania i sugestie z Państwa strony. 

Zapraszamy też do osobistego kontaktu oraz odwiedzin w naszej hodowli. 

 

W sprawie rezerwacji szczeniąt proszę o kontakt - 606 609 529. 

2018  Strona hodowli psów rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever   globbers joomla templates